02 września 2024

Nowy rok zniewolenia uczniów

Chów ławkowy

Kury mają chów klatkowy, a uczniowie chów ławkowy.

O prawo kur do wolnego wybiegu upominają się, z sukcesami, różne organizacje, o prawach naszych dzieci do wolnej edukacji, tak jakbyśmy zapomnieli.

Po ponad dwustu latach panowania pruskiego systemu i wielu pokoleniach zniewolonych szkolą w ławce nie potrafimy wyobrazić sobie innej edukacji.

A ona jest jak najbardziej możliwa. Należne sobie prawa wywalczyły mniejszości: etniczne, religijne i seksualne. 

O prawa dzieci nie ma kto walczyć. A DZIECI SĄ ZNIEWOLONE !!!

 

Edukacja z epoki przemysłowej

Gdy spróbujemy pomyśleć o zmianach na świecie od początków rewolucji przemysłowej to widzimy, że zaszły one w każdym obszarze poza edukacją.
 

Gdyby chirurg z XIX znalazł się na współczesnej sali operacyjnej, albo ówczesny robotnik we współczesnej fabryce, to nie wiedzieliby co z sobą począć. Nauczyciel z XIX wieku czułby się dzisiejszej klasie „jak w domu”. Tylko tablica i ławki mają inny kolor.
 

Nauczyciel vs smartfon jako źródło informacji

W XIX wieku jedynym źródłem wiadomości dla uczącego się był nauczyciel. Dzieci nie różniły się między sobą poziomem niewiedzy.

Dziś każde dziecko ma w ręku smartfon z dostępem do (prawie) całej współczesnej wiedzy. Wikipedia jest lepszym źródłem o aktualnej wiedzy, niż nawet dwudziestowieczny profesor uniwersytetu.

Choć każde dziecko dysponuje kieszonkowym źródłem informacji to my nadal na początku września sadzamy dzieci w ławkach przed nauczycielem i każemy słuchać co mówi. Zamiast uczyć jak korzytsać ze źródeł wiedzy za pomocą smartfona, coraz więcej szkół go zabrania. Chcą zawracać Wisłę kijem!
 

Uzyskaliśmy osobistą wolność w każdym obszarze życia poza edukacją.

CZY DLATEGO, ŻE DZIECI tak jak RYBY nadal „GŁOSU NIE MAJĄ”???

Napisz proszę - co o tym sądzisz?  Wolisz porozmawiać - zadzwoń (505 377 726) 

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
WYŚLIJ
WYŚLIJ
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

O  MNIE

KONTAKT

tel.: 505 377 726     e-mail: kontakt@terazrozumiem.pl

NOTA PRAWNA: Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt 1 b) Ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych (z 4 lutego 1994 r, z późn. zmianami) zastrzegam, że wszystkie materiały zamieszczone na terazrozumiem.pl są objęte prawami autorskimi, a ich dalsze rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione